Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Wiosna w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

Wiosna w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

„Las dla dociekliwych”, „Las dla zmysłów” czy „Las dla rodziny” to tylko niektóre z kwietniowych propozycji powsińskiego Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa (ul. Rydzowa 1A).

 

 

We wszystkie dni powszednie kwietnia, w godz. 9.00-15.00 Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1A otwiera swoje bramy. Dla kogo? Dla wszystkich! Na terenie centrum zobaczyć można m.in. tablice informacyjno-dydaktyczne o przyrodzie lasów, a w pogodne dni można również skorzystać z wypożyczalni koców i przyrodniczych gier edukacyjnych. Nie obowiązują zapisy. Warto przyjść całą rodziną, usiąść i posłuchać „co w trawie piszczy”.

Miejska akademia przyrodnicza
„Las dla dociekliwych” to cykl wykładów połączonych ze spacerami po lesie dla dorosłych. W sobotę, 9 kwietnia, w godz. 9.30-12.30, odbędą się warsztaty „Co w trawie piszczy, co w lesie śpiewa” na temat ptaków, a w ostatnią sobotę kwietnia (30), w godz. 10.00-13.00 będzie można wziąć udział w zajęcia etnobotanicznych „Rośliny lecznicze i trujące w polskich lasach”.

„Las dla zmysłów” – zajęcia artystyczne
W sobotę, 16 kwietnia, CEPL zaprasza rodziny z dziećmi w wieku od 6-12 lat na warsztaty budowy domków dla dzikich pszczół. Zajęcia odbywać się będą w godz. 10.00-14.30.

„Las dla rodziny” – zajęcia o zwierzętach
Również w soboty, 2 i 9 kwietnia, prowadzone będą warsztaty o żabach. Zajęcia „Nie bój żaby” przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat, odbywać się będą w centrum w godz. 10.00-11.30.

„Las dla zdrowia” – zajęcia sportowe
W każdy poniedziałek i środę kwietnia Lasy Miejskie-Warszawa zapraszają na zajęcia z nordic walking, które odbywać się będą w Lesie Kabackim. Zbiórka i start o godz. 14.30 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Koniec po 60 minutach w tym samym miejscu. Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy na zajęcia odbywają się z wykorzystaniem platformy elektronicznej dostępnej na stronie www.cepl.waw.pl. Zapisy na kwietniowe zajęcia ruszają w czwartek, 24 marca.

Wiosenna oferta dla szkół i przedszkoli
Lasy Miejskie-Warszawa od marca do czerwca realizują zajęcia dla uczniów warszawskich szkół i przeszkoli. Od poniedziałku do czwartku, odbywają się zajęcia stacjonarne w CEPL oraz terenowe w Lesie Kabackim, natomiast w piątki warsztaty odbywają się w innych kompleksach leśnych.

Zapisy dla wszystkich poziomów nauczania prowadzone są również za pośrednictwem platformy internetowej. Wśród zajęć znajdują się:
•    „Warstwowa budowa lasu – windą przez las” – dla przedszkoli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych;
•    „Wiosna w lesie” – dla grup przedszkolnych i klas I-III szkoły podstawowej;
•    „Jak żyje drzewo” – dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów;
•    „Ptaki – śpiewające zwierzaki” – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjalistów;
•    „Kolorowy świat rośli” – dla szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.
Pełen opis zajęć znajduje się tutaj.

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Facebooku
Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa zachęca do polubienie swojego profilu na portalu społecznościowym Facebook. Na profilu można znaleźć nie tylko informacje o bieżącej działalności edukacyjnej centrum, ale także ciekawostki, wydarzenia i informacje o lesie.

 

Fot. R. Motyl


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

2017-03-20 08:51:54

Pierwsze, wiosenne promienie słońca dla leśniczego-szkółkarza są znakiem, że czas sadzić drzewa. Wiele osób sądzi, iż leśniczy, aby wyhodować np. dąb, chodzi po lesie sadząc żołędzie, to rzeczywistość wygląda inaczej.


Wawer: Wiosenna wymiana nasion w Wawerskim Centrum Kultury

Wawer: Wiosenna wymiana nasion w Wawerskim Centrum Kultury

2017-03-08 12:19:51

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich ogrodników z Wawra i całej Warszawy na wiosenną wymianę nasion. Ogrodniczą wiosnę zaczynamy od wysiewów i koniecznie potrzebujemy do tego celu nasion. Możemy je kupić w sklepie albo zebrać we własnym ogrodzie.


Wieści z ptasiego świata

Wieści z ptasiego świata

2017-03-02 15:02:59

Nadszedł czas powrotów ptaków z zimowisk, wkrótce zacznie się okres godowy, wysiadywanie jaj i bardzo pracowity okres wychowywania piskląt.


[VIDEO]: Ekologiczne ciepło dla Poznania

[VIDEO]: Ekologiczne ciepło dla Poznania

2017-02-09 12:43:02

Pierwszy w Europie odzysk ciepła z procesów przemysłowych na potrzeby ogrzewania miejskiego Ekologiczne ciepło dla ponad 30 budynków na Wildzie i Dębcu, w tym dla szpitala HCP Zmniejszenie lokalnej emisji dwutlenku węgla o ponad 1000 ton rocznie


Usuwanie drzew i krzewów po nowemu

Usuwanie drzew i krzewów po nowemu

2017-02-08 10:07:39

Od początku bieżącego roku weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. 2016, poz. 2249). Wprowadza ona między innymi ważne zmiany w systemie przepisów dotyczących usuwania drzew i krzewów, obowiązku uzyskania zezwolenia na ich usunięcie, opłat za usunięcie i kar za usunięcie niezgodne z przepisami.


Wielkie liczenie ptaków

Wielkie liczenie ptaków

2017-02-02 12:22:08

W ostatni weekend w większości nadleśnictw na terenie Polski odbyło się Zimowe Ptakoliczenie. Jednym z nadleśnictw, które brało udział w akcji było Nadleśnictwo Olsztynek (RDLP w Olsztynie).


Laury dla: Trzech muszkieterów

Laury dla: Trzech muszkieterów

2017-01-28 19:13:54

Prawie 150 autorów nadesłało zdjęcia na 16. edycję konkursu „Leśne Fotografie". Zwyciężyła praca Zbigniewa Kożuchowskiego z Kolbuszowej przedstawiająca młode lisy przed norą.


Sosna (nie)zwykła

Sosna (nie)zwykła

2017-01-18 19:20:13

Cykl o niezwykłych sosnach, to kilkuminutowe filmiki zamieszczane przez Pawła Mrowińskiego na kanale YouTube. Do   tej pory powstało już dziesięć odcinków serii, a bohaterkami poszczególnych filmów były m.in.: sosna himalajska, sosna syberyjska, sosna jednoigielna czy sosna Coultera.


Warszawa walczy z zanieczyszczeniami powietrza

Warszawa walczy z zanieczyszczeniami powietrza

2017-01-10 07:38:59

Działania poprawiające jakość powietrza prowadzone są w trzech obszarach: transport, zieleń i energia. Ich finansowanie jest zapewnione dzięki zarządzeniu Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy o programie inwestycyjnym do planu gospodarki niskoemisyjnej. Budżet programu to 16 mld złotych.


[VIDEO] Strzelce Krajeńskie: Kłusownik-recydywista zatrzymany!

[VIDEO] Strzelce Krajeńskie: Kłusownik-recydywista zatrzymany!

2017-01-05 10:31:55

Straż Leśna z Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie (RDLP w Szczecinie) wytoczyła „nowoczesne” działa przeciwko kłusownikom.