Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!

Wiosna w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

Wiosna w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

„Las dla dociekliwych”, „Las dla zmysłów” czy „Las dla rodziny” to tylko niektóre z kwietniowych propozycji powsińskiego Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa (ul. Rydzowa 1A).

 

 

We wszystkie dni powszednie kwietnia, w godz. 9.00-15.00 Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1A otwiera swoje bramy. Dla kogo? Dla wszystkich! Na terenie centrum zobaczyć można m.in. tablice informacyjno-dydaktyczne o przyrodzie lasów, a w pogodne dni można również skorzystać z wypożyczalni koców i przyrodniczych gier edukacyjnych. Nie obowiązują zapisy. Warto przyjść całą rodziną, usiąść i posłuchać „co w trawie piszczy”.

Miejska akademia przyrodnicza
„Las dla dociekliwych” to cykl wykładów połączonych ze spacerami po lesie dla dorosłych. W sobotę, 9 kwietnia, w godz. 9.30-12.30, odbędą się warsztaty „Co w trawie piszczy, co w lesie śpiewa” na temat ptaków, a w ostatnią sobotę kwietnia (30), w godz. 10.00-13.00 będzie można wziąć udział w zajęcia etnobotanicznych „Rośliny lecznicze i trujące w polskich lasach”.

„Las dla zmysłów” – zajęcia artystyczne
W sobotę, 16 kwietnia, CEPL zaprasza rodziny z dziećmi w wieku od 6-12 lat na warsztaty budowy domków dla dzikich pszczół. Zajęcia odbywać się będą w godz. 10.00-14.30.

„Las dla rodziny” – zajęcia o zwierzętach
Również w soboty, 2 i 9 kwietnia, prowadzone będą warsztaty o żabach. Zajęcia „Nie bój żaby” przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat, odbywać się będą w centrum w godz. 10.00-11.30.

„Las dla zdrowia” – zajęcia sportowe
W każdy poniedziałek i środę kwietnia Lasy Miejskie-Warszawa zapraszają na zajęcia z nordic walking, które odbywać się będą w Lesie Kabackim. Zbiórka i start o godz. 14.30 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Koniec po 60 minutach w tym samym miejscu. Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy na zajęcia odbywają się z wykorzystaniem platformy elektronicznej dostępnej na stronie www.cepl.waw.pl. Zapisy na kwietniowe zajęcia ruszają w czwartek, 24 marca.

Wiosenna oferta dla szkół i przedszkoli
Lasy Miejskie-Warszawa od marca do czerwca realizują zajęcia dla uczniów warszawskich szkół i przeszkoli. Od poniedziałku do czwartku, odbywają się zajęcia stacjonarne w CEPL oraz terenowe w Lesie Kabackim, natomiast w piątki warsztaty odbywają się w innych kompleksach leśnych.

Zapisy dla wszystkich poziomów nauczania prowadzone są również za pośrednictwem platformy internetowej. Wśród zajęć znajdują się:
•    „Warstwowa budowa lasu – windą przez las” – dla przedszkoli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych;
•    „Wiosna w lesie” – dla grup przedszkolnych i klas I-III szkoły podstawowej;
•    „Jak żyje drzewo” – dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów;
•    „Ptaki – śpiewające zwierzaki” – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjalistów;
•    „Kolorowy świat rośli” – dla szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.
Pełen opis zajęć znajduje się tutaj.

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Facebooku
Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa zachęca do polubienie swojego profilu na portalu społecznościowym Facebook. Na profilu można znaleźć nie tylko informacje o bieżącej działalności edukacyjnej centrum, ale także ciekawostki, wydarzenia i informacje o lesie.

 

Fot. R. Motyl


Komentarze

Podobne informacje

Miłe spotkanie ze żmijowym kwieciem

Miłe spotkanie ze żmijowym kwieciem

2017-06-29 02:48:30

Żmijowiec zwyczajny, chociaż jest bardziej okazały i zdecydowanie większy, to jest kuzynem niewielkiej niezapominajki. Obecnie trwa kwitnienie tej byliny.


[VIDEO] Polscy rolnicy świadomi zasad odpowiedzialnego postępowania z odpadami. Sołtysi w dużej mierze przyczyniają się do sukcesu projektu!

[VIDEO] Polscy rolnicy świadomi zasad odpowiedzialnego postępowania z odpadami. Sołtysi w dużej mierze przyczyniają się do sukcesu projektu!

2017-06-21 15:02:21

Rośnie świadomość polskich rolników odnośnie do zasad odpowiedzialnego postępowania z odpadami. Już prawie 80 proc. prawidłowo postępuje z opakowaniami po środkach ochrony roślin.


Sokoły wędrowne dostały obrączki

Sokoły wędrowne dostały obrączki

2017-06-07 20:56:30

Pisklęta sokołów wędrownych z Nadleśnictwa Krynki (RDLP w Białymstoku) zostały zaobrączkowane. Młode ptaki pochodzą z kolejnego udanego lęgu w ramach ogólnopolskiego programu restytucji tego gatunku ptaków szponiastych.


Polacy wierzą w mity dotyczące pszczół i twierdzące, że masowo wymierają. Tymczasem od dwóch dekad tych owadów stale przybywa

Polacy wierzą w mity dotyczące pszczół i twierdzące, że masowo wymierają. Tymczasem od dwóch dekad tych owadów stale przybywa

2017-05-20 18:03:00

71 proc. Polaków jest przekonanych, że pszczoły masowo wymierają i jest ich zbyt mało. Tymczasem od lat 90. stale przybywa rodzin pszczelich. Obecnie w naszym kraju żyje ponad 60 miliardów pszczół, co daje 1,5 mln rodzin pszczelich, w których mieszka obecnie około 60 mld owadów.


Pospolita, ale bardzo wartościowa roślina

Pospolita, ale bardzo wartościowa roślina

2017-05-15 08:36:04

Wprawdzie mniszek lekarski nie jest typową leśną rośliną, to trudno wyobrazić sobie wiosenny krajobraz bez tych dużych, żółtych kwiatów, które już wkrótce zamieniają się w dmuchawce.


Nie przygarniaj młodych zwierząt!

Nie przygarniaj młodych zwierząt!

2017-04-26 12:43:40

Wiosna to czas, kiedy w lesie pojawiają się młode zwierzęta. Niestety, często są zabierane przez ludzi ze swojego naturalnego środowiska. Bogumiła Grabowska w tekście „Nie zabieraj mnie” wyjaśnia, dlaczego nie wolno ich przygarniać.


[VIDEO] Jak rezolutny szpak wabi partnerkę na trawkę!

[VIDEO] Jak rezolutny szpak wabi partnerkę na trawkę!

2017-04-19 22:46:22

Szpaki to przepiękne ptaki. Zawsze eleganckie w błyszczących czarnych wdziankach, przyozdobionych perełkami. Ich żółte, długie dzioby są szpaczą wizytówką. Mało kto ma możliwość zobaczenia, jak się zachowują, kiedy są same. A jest na co popatrzeć.


[VIDEO] Katowice walczą ze smogiem!

[VIDEO] Katowice walczą ze smogiem!

2017-04-10 08:56:10

Sejmik Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw


Wiosna to czas na porządki w organizmie!

Wiosna to czas na porządki w organizmie!

2017-04-06 12:55:00

Na wiosnę robimy porządki w mieszkaniach, ale to też dobry moment aby zrobić porządek w swoim ciele – zatroszczyć się o przesuszoną skórę i włosy.


Województwo Podkarpackie: Własny prąd napędza ujęcie wody w Sieniawie

Województwo Podkarpackie: Własny prąd napędza ujęcie wody w Sieniawie

2017-04-06 11:22:18

W Zakładzie Uzdatniania wody w Sieniawie, w województwie podkarpackim, działa mała elektrownia wodna.  Została ona oddana do użytku po pracach modernizacyjnych w styczniu 2015 roku. Inwestycja zlokalizowana jest w korpusie zapory wodnej przy  Zakładzie Uzdatniania Wody w Sieniawie. MEW Sieniawa  wykorzystuje energię potencjalną spiętrzonej wody  do produkcji energii elektrycznej.