Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Wiosna w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

Wiosna w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

„Las dla dociekliwych”, „Las dla zmysłów” czy „Las dla rodziny” to tylko niektóre z kwietniowych propozycji powsińskiego Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa (ul. Rydzowa 1A).

 

 

We wszystkie dni powszednie kwietnia, w godz. 9.00-15.00 Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1A otwiera swoje bramy. Dla kogo? Dla wszystkich! Na terenie centrum zobaczyć można m.in. tablice informacyjno-dydaktyczne o przyrodzie lasów, a w pogodne dni można również skorzystać z wypożyczalni koców i przyrodniczych gier edukacyjnych. Nie obowiązują zapisy. Warto przyjść całą rodziną, usiąść i posłuchać „co w trawie piszczy”.

Miejska akademia przyrodnicza
„Las dla dociekliwych” to cykl wykładów połączonych ze spacerami po lesie dla dorosłych. W sobotę, 9 kwietnia, w godz. 9.30-12.30, odbędą się warsztaty „Co w trawie piszczy, co w lesie śpiewa” na temat ptaków, a w ostatnią sobotę kwietnia (30), w godz. 10.00-13.00 będzie można wziąć udział w zajęcia etnobotanicznych „Rośliny lecznicze i trujące w polskich lasach”.

„Las dla zmysłów” – zajęcia artystyczne
W sobotę, 16 kwietnia, CEPL zaprasza rodziny z dziećmi w wieku od 6-12 lat na warsztaty budowy domków dla dzikich pszczół. Zajęcia odbywać się będą w godz. 10.00-14.30.

„Las dla rodziny” – zajęcia o zwierzętach
Również w soboty, 2 i 9 kwietnia, prowadzone będą warsztaty o żabach. Zajęcia „Nie bój żaby” przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat, odbywać się będą w centrum w godz. 10.00-11.30.

„Las dla zdrowia” – zajęcia sportowe
W każdy poniedziałek i środę kwietnia Lasy Miejskie-Warszawa zapraszają na zajęcia z nordic walking, które odbywać się będą w Lesie Kabackim. Zbiórka i start o godz. 14.30 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Koniec po 60 minutach w tym samym miejscu. Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy na zajęcia odbywają się z wykorzystaniem platformy elektronicznej dostępnej na stronie www.cepl.waw.pl. Zapisy na kwietniowe zajęcia ruszają w czwartek, 24 marca.

Wiosenna oferta dla szkół i przedszkoli
Lasy Miejskie-Warszawa od marca do czerwca realizują zajęcia dla uczniów warszawskich szkół i przeszkoli. Od poniedziałku do czwartku, odbywają się zajęcia stacjonarne w CEPL oraz terenowe w Lesie Kabackim, natomiast w piątki warsztaty odbywają się w innych kompleksach leśnych.

Zapisy dla wszystkich poziomów nauczania prowadzone są również za pośrednictwem platformy internetowej. Wśród zajęć znajdują się:
•    „Warstwowa budowa lasu – windą przez las” – dla przedszkoli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych;
•    „Wiosna w lesie” – dla grup przedszkolnych i klas I-III szkoły podstawowej;
•    „Jak żyje drzewo” – dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów;
•    „Ptaki – śpiewające zwierzaki” – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjalistów;
•    „Kolorowy świat rośli” – dla szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.
Pełen opis zajęć znajduje się tutaj.

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Facebooku
Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa zachęca do polubienie swojego profilu na portalu społecznościowym Facebook. Na profilu można znaleźć nie tylko informacje o bieżącej działalności edukacyjnej centrum, ale także ciekawostki, wydarzenia i informacje o lesie.

 

Fot. R. Motyl


Komentarze

Podobne informacje

Nie przygarniaj młodych zwierząt!

Nie przygarniaj młodych zwierząt!

2017-04-26 12:43:40

Wiosna to czas, kiedy w lesie pojawiają się młode zwierzęta. Niestety, często są zabierane przez ludzi ze swojego naturalnego środowiska. Bogumiła Grabowska w tekście „Nie zabieraj mnie” wyjaśnia, dlaczego nie wolno ich przygarniać.


[VIDEO] Jak rezolutny szpak wabi partnerkę na trawkę!

[VIDEO] Jak rezolutny szpak wabi partnerkę na trawkę!

2017-04-19 22:46:22

Szpaki to przepiękne ptaki. Zawsze eleganckie w błyszczących czarnych wdziankach, przyozdobionych perełkami. Ich żółte, długie dzioby są szpaczą wizytówką. Mało kto ma możliwość zobaczenia, jak się zachowują, kiedy są same. A jest na co popatrzeć.


[VIDEO] Katowice walczą ze smogiem!

[VIDEO] Katowice walczą ze smogiem!

2017-04-10 08:56:10

Sejmik Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw


Wiosna to czas na porządki w organizmie!

Wiosna to czas na porządki w organizmie!

2017-04-06 12:55:00

Na wiosnę robimy porządki w mieszkaniach, ale to też dobry moment aby zrobić porządek w swoim ciele – zatroszczyć się o przesuszoną skórę i włosy.


Województwo Podkarpackie: Własny prąd napędza ujęcie wody w Sieniawie

Województwo Podkarpackie: Własny prąd napędza ujęcie wody w Sieniawie

2017-04-06 11:22:18

W Zakładzie Uzdatniania wody w Sieniawie, w województwie podkarpackim, działa mała elektrownia wodna.  Została ona oddana do użytku po pracach modernizacyjnych w styczniu 2015 roku. Inwestycja zlokalizowana jest w korpusie zapory wodnej przy  Zakładzie Uzdatniania Wody w Sieniawie. MEW Sieniawa  wykorzystuje energię potencjalną spiętrzonej wody  do produkcji energii elektrycznej.


Sprzątnęli po huraganie, zaczynają sadzić las

Sprzątnęli po huraganie, zaczynają sadzić las

2017-03-29 14:04:21

Przez dziewięć miesięcy leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice (RDLP w Radomiu) usuwali połamane przez ubiegłoroczny huragan drzewa. W końcu na zniszczonym terenie zaczynają sadzić drzewa.


Śnieżyca rozkwitła na dobre

Śnieżyca rozkwitła na dobre

2017-03-23 23:11:50

Chwilowe ochłodzenie wydłużyło okres kwitnienia śnieżycy wiosennej. Warto się spieszyć, gdyż kwitnie ona wyłącznie przez trzy tygodnie w roku. Na terenie poznańskiej dyrekcji LP można ją podziwiać w Rezerwacie Śnieżycowy Jar.


[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

2017-03-20 08:51:54

Pierwsze, wiosenne promienie słońca dla leśniczego-szkółkarza są znakiem, że czas sadzić drzewa. Wiele osób sądzi, iż leśniczy, aby wyhodować np. dąb, chodzi po lesie sadząc żołędzie, to rzeczywistość wygląda inaczej.


Wawer: Wiosenna wymiana nasion w Wawerskim Centrum Kultury

Wawer: Wiosenna wymiana nasion w Wawerskim Centrum Kultury

2017-03-08 12:19:51

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich ogrodników z Wawra i całej Warszawy na wiosenną wymianę nasion. Ogrodniczą wiosnę zaczynamy od wysiewów i koniecznie potrzebujemy do tego celu nasion. Możemy je kupić w sklepie albo zebrać we własnym ogrodzie.


Wieści z ptasiego świata

Wieści z ptasiego świata

2017-03-02 15:02:59

Nadszedł czas powrotów ptaków z zimowisk, wkrótce zacznie się okres godowy, wysiadywanie jaj i bardzo pracowity okres wychowywania piskląt.